fbpx
Raksti medijos

Augstās energoresursu cenas – katalizators rīkoties. Māju atjaunošana kļuvusi raitāka

Reaģējot uz Krievijas sākto karu Ukrainā, mēs EP par vienu no būtiskām prioritātēm noteicām samazināt ES atkarību no fosilā kurināmā importa no Krievijas. Tādēļ 2023. gada rudenī pieņēmām atjaunotu energoefektivitātes likumu. Ar to tiek noteikts pamatprincips – “energoefektivitāte ir pirmajā vietā”.
22. janvāris, 2024

Ļoti laba analīze par māju atjaunošanu Latvijā, esošo situāciju, pieejamo finansējumu, iemesliem, kas renovāciju tempus bremzē. Paldies Ingridai Drazdovskas kundzei un Delfi, ka skaidrojat arī Eiropas Parlamentā nesen pieņemto likumu par energoefektivitāti ēkās.

Reaģējot uz Krievijas sākto karu Ukrainā, mēs EP par vienu no būtiskām prioritātēm noteicām samazināt ES atkarību no fosilā kurināmā importa no Krievijas. Tādēļ 2023. gada rudenī pieņēmām atjaunotu energoefektivitātes likumu. Ar to tiek noteikts pamatprincips – “energoefektivitāte ir pirmajā vietā”. Praksē tas nozīmē, ka ES valstīm energoefektivitāte ir jāņem vērā visos attiecīgajos politikas lēmumos. Ļoti ceru, ka Latvijā likums tiks ieviests tā, lai cilvēki iegūtu zemākus enerģijas rēķinus, patīkamāku dzīves telpu un tīrākas apkures iekārtas.

Plašāk lasiet: DELFI

 

Foto: Shutterstock, DELFI