fbpx
Viedoklis

Kā novērst Krievijas ietekmi Eiropas demokrātiskajos procesos

Pēdējā laikā klajā nāk arvien jauna informācija par Krievijas ietekmi Eiropas demokrātiskajos procesos.
26. aprīlis, 2024
Tuvojoties ES vēlēšanām jūnija sākumā, tas kļūst arvien bīstamāk, jo Ždanoka nav vienīgais Kremļa aģents Eiropas Parlamentā. Ir ziņas par vēl citiem, kuriem Krievija maksājusi par Kremļa propagandas izplatīšanu.
Tādēļ nupat EP pieņēmām rezolūciju, kurā aicinām dalībvalstis nekavējoties izmeklēt, atklāt un novērst Kremļa ietekmi, kā to nupat izdarīja Čehija, atklājot un aizverot Kremļa ruporu – ziņu kanālu “Voice of Europe”. Savukārt nākamajā ES sankciju kārtā pret Krieviju iekļaujami visi šie pro-Kremliskie mediji, uz to arī aicinām valstu vadītājus.
Krievijas aģenti ir arī darbinieku vidū. Tādēļ pieprasām, lai Eiropas Parlamentā strādājošajiem noteiktu atbilstīgu drošības pielaidi un pastiprinātu pieņemto darbinieku pārbaudi.
Uzskatu, ka Eiropa ir bijusi pārāk nevarīga, likvidējot Krievijas ietekmes kanālus Eiropā. Nav bijusi vienota rīcība, dažas valstis pat ir apzināti tam pievērušas acis. Jāatzīst, ka arī Latvija, jo jau pirms vairak nekā pieciem gadiem aicināju Valsts drošības dienestu izmeklēt Ždanokas pretvalstisko rīcību Eiropas Parlamentā, bet rīcība tam nesekoja.