fbpx
Viedoklis

Rietumiem pret Krieviju jābūt tikpat nepiekāpīgiem kā ukraiņiem

6. oktobris, 2022

Šodien Eiropas Parlaments pieņem rezolūciju, stingri nosodot Krievijas īstenoto eskalāciju karā pret Ukrainu. “Kremļa zem automātu stobriem organizētie “referendumi” bija nelikumīgs farss. Rietumiem uz to jāatbild ar kategorisku noraidījumu un vēl aktīvāku militāro, ekonomisko, politisko un humanitāro palīdzību Ukrainai. Vienlaikus ar visiem līdzekļiem jācīnās pret Krievijas propagandu Eiropā,” uzsver EP deputāte Inese Vaidere (ETP grupa).

EP rezolūcija, kuras izstrādē I. Vaidere piedalījās, pieprasa vēl straujāk apgādāt Ukrainu ar moderniem un jaudīgiem ieročiem, lai ukraiņi uzvarētu un kara šausmas ātrāk beigtos. “Kremlis izmanto viszemiskākos paņēmienus – draud ar kodolieročiem, šantažē ar enerģiju, uzbrūk civiliedzīvotājiem un atklāti pārkāpj visas starptautiskās normas. Nedrīkstam piekāpties šāda ļaunuma priekšā, mums jāturpina atbalstīt Ukrainu. Kaut novēloti, tomēr nupat pieņemtā astotā ES sankciju kārta pret Krieviju ir solis pareizajā virzienā, it īpaši – cenu griestu noteikšana Krievijas naftai, kas mazinās Kremļa ieņēmumus,” uzskata deputāte.

Kā ļoti nopietnu problēmu, kas jārisina aktīvāk, viņa izceļ arī Krievijas propagandas ietekmi Eiropā. “Daudzu gadu garumā izplatīto Kremļa melu ietekmē nebija pietiekami stingras Eiropas atbildes Krievijas agresijai Gruzijā un Krimā, kas, iespējams, būtu novērsis karu Ukrainā. 2018. gada ES budžetā jau tika iekļauts manis izstrādātais pilotprojekts, lai nodrošinātu efektīvāku cīņu pret Krievijas dezinformāciju, taču tam jānovirza vēl nopietnāki līdzekļi. Jābloķē arī piekļuve visiem Kremļa medijiem – tā nav vārda brīvības ierobežošana, jo Krievija nepārtraukti melo. Tāpat jāatbrīvojas no Kremļa ideoloģijas pārstāvjiem Eiropā. Cīņā pret Krievijas propagandu mums jābūt tikpat apņēmīgiem kā ukraiņiem kara laukā,” pārliecināta I. Vaidere.

“Putins nespēj uzlabot vienkāršo krievu dzīves līmeni, tādēļ tā vietā viņš kultivē uzvaras propagandu un mītus par “labajiem Eiropas atbrīvotājiem no fašisma”. Šo “atbrīvotāju” toreizējo zvērību neizvērtēšana un nesodīšana iedrošināja Krieviju uz pilnīgu necilvēcību Ukrainā. Patiesībā tieši Krievijā šobrīd valda fašistisks režīms. Dezinformācija padarījusi Krievijas nāciju slimu, par ko liecina plašais atbalsts baismīgajam karam,” norāda I. Vaidere.